תחנת אימות נתונים

תחנת אימות נתונים היא התחנה שאיתה בדרך כלל מתחילים את יום הצו הראשון שלכם.

לתחנה זאת 3 מטרות עיקריות:

משך התחנה בין 10 ל-30 דקות בממוצע. במידה ותשכילו להיכנס לאינטרנט כמה ימים קודם, ולמלא את שאלון הנתונים שלכם טרם הגעתכם ללשכה דרך "צו ברשת", תוכלו לסיים את השלמת הנתונים מהר יותר בתחנה.

אימות נתונים בצו ראשוןשלב 1 באימות הנתונים

בשלב זה אתם יושבים מול מאבחנת פסיכוטכנית שמאמתת נתונים יבשים עליכם, כמו מקום מגורים, מצב משפחתי, השכלה ועוד. בסוף שלב האימות ייקבע ציון הצה"ר שלכם, אשר מבוסס על הנתונים האישיים הראשונים אותם אימתתם, וציון זה מהווה 17% מציון הקב"א הסופי שלכם.

ציון צה"ר נע בין 0 ל- 12 נקודות, כאשר תעודת בגרות מלאה תזכה אתכם בציון מקסימלי של 12 נקודות בצה"ר.

יש להצטייד בתחנה זו עם תעודה מזהה, דרכון זר (במקרה ויש), תעודת עולה (במקרה ויש), פרטים אישיים על משפחה (תעודות זהות של הורים ואחים, שנת לידה וכו') וכן תעודות מקצועיות של לימודים.

שלב 2 באימות הנתונים

בשלב השני של התחנה יבחנו את הידע שלכם בעברית בתצורה של דיבור בלבד (עד לפני לא הרבה זמן היה גם מבחן של קריאה וכתיבה, אבל במיט"ב החליטו להוריד אותם). ב"מבחן הדיבור" תצטרכו להראות יכולות התבטאות בנושאים שונים, ולענות על שאלות.

טרם תחילת הדיון בנושא שייבחר תקבלו לרשותכם דף ועליו מצויינות 8 מילים (כלליות, מילות קישור ומילים הקשורות לנושא); מתוכן תצטרכו לבחור 5 מילים שאותן תשלבו במהלך השיח בצורה טבעית ותקינה.

יהיו לכם כמה דקות לעבור על המילים ולחשוב על מה תרצו לדבר; זאת משום שזהו המבחן היחיד, ואך ורק על פי תוצאותיו תקבלו את הציון על סימול העברית שלכם.

זכרו – במבחן הדיבור אין הגבלת זמן, ולכן כדאי מאוד להתרכז ולא למהר להתחיל אותו עד שאתם מרגישים מספיק מוכנים. בסיום השלב הזה יקבע ציון סימול העברית שלכם.

הערות חשובות שכדאי לדעת ולזכור