חיל המודיעין (חמ”ן) הוא גוף המטה של אגף המודיעין (אמ”ן). החיל אחראי על כל ענייני הארגון ובניית הכוח באגף המודיעין – החל מאיתור מיועדים מתאימים על פי דרישות האגף לשירות בתפקידים מגוונים ומסווגים, ועד לקיום ההכשרות השונות.

אגף המודיעין הוא אחד האגפים של המטה הכללי, שתפקידו מתן התראות מפני מלחמה או פעולות טרור שונות, לצד הערכת מודיעין מעודכן ואמין במישור הטכנולוגי, הצבאי והמדיני. בנוסף תפקיד האגף להוות מקור ידע שוטף על פעילות כלל הגזרות ופעילויות האויב, ולהעביר את המידע לדרגים הגבוהים ביותר בצה”ל, ואף לשר הביטחון, לממשלה ולגורמים ממלכתיים שונים.

היחידות המוכרות באגף המודיעין:

*קיימים עוד יחידות ומערכים באגף המודיעין, שרובם ככולם מסווגים.

תהליך המיון למודיעין

תהליך האיתור והמיון של המלש”בים מתרחש בסיום הצו הראשון, וקבלת הנתונים האישיים כמו קב”א ודפ”ר. אל נתונים אלה מצטרפים נתונים נוספים, כגון כישורים למקצועות שנלמדים בבית הספר, ומייחסים להם משמעות גדולה.

בתום שלב האיתור הראשוני, מתחיל תהליך מיון קפדני הכולל מבחנים, ראיונות ותחקיר בטחוני. בסוף התהליך יוחלט אם אתם מתאימים לתפקידים המוצעים באגף המודיעין.

כל שלבי המיון הקדם-צבאיים מתרחשים במתקן מיון אזרחי של צה”ל הנמצא בתל אביב. במהלך המיונים הראשוניים לחיל המודיעין, ייבחנו מספר תחומים ונושאים. לבסוף ייבחרו מועמדים המתאימים לתפקידים השונים, וינתבו אותם למיונים נוספים למסלולים ומקצועות בהתאם.

יצירת קשר עם אגף המודיעין

כיום ניתן ליצור קשר לגבי הגשת בקשות מיון לחיל המודיעין ולמסלולים השונים. יש לפנות אך ורק דרך פנייה ישירה ליחידת מיט”ב בטלפון 1111 או במייל [email protected]

אם ברצונכם לפנות בבקשה לתחילת תהליך התמיינות למודיעין, עליכם לשלוח מייל ליחידת מיט”ב עם קובץ “בקשת מיון לחיל המודיעין”. הקובץ מופיע באתר “מתגייסים” בדף של חיל המודיעין.

הערות חשובות שכדאי לדעת ולזכור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *