למה זה נקרא מנילה?

בעבר שאלון ההעדפות היה מגיע אל המלש”בים בדואר, ולאחר שענו עליו היו צריכים לשלוח אותו חזרה בדואר אל הצבא, עם כל המעטפות והדפים. לחברת הדפים שנשלחו בדואר באותה תקופה קראו “מנילה”, ומשם מגיע השם. כיום זה נקרא שאלון העדפות.

מנילה הוא שאלון ההעדפות שלכם לגבי בחירת תפקידים, מבין האפשרויות שצה”ל מציע לכם. זאת בהתאם לנתוני האיכות שלכם מהצו הראשון – ציוני הדפ”ר, ציוני הקב”א והפרופיל הצבאי שלכם.

ככל שציון הקב”א וציון הדפ”ר שלכם יהיו גבוהים יותר, כך תקבלו אפשרויות נרחבות יותר בשאלון ההעדפות, וזאת משום שצה”ל רואה בכם איכותיים יותר ורוצה להציע לכם אפשרויות מגוונות ונחשקות יותר לתפקידים ומסלולים.

ציון דפר

מתי ניתן למלא את שאלון ההעדפות?

שאלון העדפות נפתח בחודש ספטמבר לכלל המלש”בים אשר לומדים בכיתה י”ב. כשהשאלון שלכם יעלה לאתר, תקבלו מסרון SMS אשר יידע אתכם שניתן להיכנס ולמלא את הפרטים.

במידה ולא סיימתם את כל התחנות בצו הראשון, או לחילופין לא הספקתם להגיע ליום המא”ה עד חודש ספטמבר – לא יהיה ניתן לפתוח את השאלון. המנילה תיפתח אך ורק לאחר סיום כל השלבים המקדימים.

איפה ממלאים את שאלון העדפות?

ניתן למלא את המנילה באזור האישי באתר “מתגייסים“.

איך השאלון בנוי?

בשאלון עצמו מוצגים בפניכם תפקידים מסוימים על פי ציוני הדפ”ר, הקב”א והפרופיל אשר קיבלתם בצו הראשון. אתם מתבקשים לדרג אותם לפי העדפתכם, בתחומים שונים.

מלשב”ים בעלי פרופיל קרבי יקבלו שאלון למילוי עם העדפות לשיבוץ ביחידות השדה, כולל תפקידי לחימה. בנות שעברו את יום המא”ה יקבלו שאלון העדפות הכולל תפקידים שדורשים מיוני המשך, ואפשרויות שיבוץ לפי הנתונים שלהן.

זכרו – בנות אשר לא יגיעו לקחת חלק ביום המא”ה לא יקבלו שאלון העדפות!

שאלון העדפות מחולק לשאלונים ספציפיים וייחודיים לכל מלש”ב, השונים בתוכן שלהם בין בנים לבנות.

שאלון העדפות לבנים:

ליד דירוג גבוה של יחידות בהן אתם מתעניינים, ולצידן יש “סמל החברים” (הסבר בתחילת מילוי השאלון), תוכלו לבחור חבר מהבית שיחד איתו תרצו לשרת. אם אותו חבר הביע רצון משותף הצבא יבדוק זאת, ואם מבחינת צורכי המערכת דבר כזה יכול להתאים, אולי תוכלו לשרת ביחד.

שאלון העדפות לבנות:

מה קורה אם לא מילאתי את השאלון בכלל?

במידה ולא מילאתם את השאלון בכלל, קודם כל הצבא ינסה ליצור אתכם קשר כמה פעמים; זאת על מנת לוודא שאכן אתם מודעים לכך שקיבלתם שאלון העדפות שתצטרכו למלא ולהחזיר, וזאת לטובתכם.

במידה וגם לאחר התראות אלה לא השבתם על המנילה, הצבא אינו מתחשב ברצונכם לשרת בתפקיד מסוים. בהמשך תשובצו לפי צורכי המערכת ונתוני האיכות שלכם בלבד.

מי לא מקבל שאלון העדפות?

שאלון העדפות נשלח אליכם אך ורק לאחר השלמת כלל התחנות בצו הראשון (לבנים), ולסיום יום המא”ה (לבנות).

במקרה ואכן סיימתם את כל השלבים המוזכרים ובכל זאת לא קיבלתם מנילה, עליכם לפנות למיטב דרך הטלפון במרכז שירות שלהם, דרך מייל או בעמוד הפייסבוק שלהם.

אפשרות נוספת לאי קבלת מנילה תהיה מצב שבו ציון הדפ”ר והקב”א שלכם חריג ונמוך במיוחד.

ייתכן מצב בו אכן עברתם את כל השלבים בצו הראשון וביום המא”ה, ולא קיבלתם את שאלון העדפות. זה עלול לקרות בשל תקלה בפרטים האישיים שלכם המופיעים בצה”ל. עליכם ליצור קשר עם לשכת הגיוס, על מנת להבין מה הסיבה לכך שלא קיבלתם את שאלון העדפות, ובמקרה הצורך לעדכן את הפרטים.

הערות חשובות שכדאי לדעת ולזכור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *