רקע אודות יחידת יהל”ם

יחידת יהל”ם היא חלק מחיל ההנדסה, ושמה הוא ראשי תיבות של “יחידת הנדסה למשימות מיוחדות”. זוהי יחידת קומנדו מובחרת המתמחה בפריצה הנדסית, חבלה התקפית, חבלה וסילוק פצצות, קומנדו הנדסי, לוחמת מנהרות ועוד.

היחידה אומנם יושבת תחת חיל ההנדסה, אך היא יחידה מיוחדת הפועלת בשיתוף פעולה עם שאר היחידות המיוחדות של צה”ל, במגוון פעילויות מבצעיות. ברשות היחידה אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, ורובוטים הנשלטים מרחוק שמטרתם למנוע סכנה לחיי אדם בזמן פעילות מבצעית.

תנאי הקבלה ליחידה

כדי להתחיל את מיוני הקבלה לשירות קרבי ביחידת יהל”ם, יש לעמוד ברף נתונים אישיים:

איך מגיעים ליחידה

ניתן להגיע אל יחידת יהל”ם בשתי דרכים בלבד:

שלבי ההכשרה ליהלום

ביצוע טירונות והכשרת רובאי 05 במשך 4 חודשים בבסיס הטירונות בבהל”צ, ולאחר מכן 4 חודשים נוספים של אימון מתקדם וקבלת הסמכה של רובאי 07. בסיום הכשרת היסוד, החיילים עוברים ליחידה שנמצאת בבסיס סירקין בכפר סירקין (ליד פתח תקווה) להמשך הכשרה.

בתום שנה החיילים מוכשרים כמפקדים (מקבלים דרגת סמל) ומתחילים את השלב המקצועי. הם מתחלקים וממוינים לפי כישורים ויכולות, ומתפזרים בפלגות הלוחמות השונות, להמשך הכשרה מקצועית ייעודית בתחומים שונים.

במהלך ההכשרה החיילים לומדים גם תכנים מקצועיים כגון ניווט, קורס צניחה, קורס לוחמה בטרור (לוט”ר), אימוני הנדסה קרבית וחבלה, אימוני קרב מגע, קורס טג”ח (טיפוס גלישה וחילוץ) ועוד.

הפלוגות הלוחמות ביהלום

היחידה כוללת כמה פלוגות בעלות ייעודים שונים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *