חשוב שתהיו מעודכנים !

החל מנובמבר 2021 צה”ל משפר את מבחני המיון של צו ראשון

חשוב שתדעו שכל ההכנות המוצעות באתר תואמות  למבחנים הנערכים כיום

וכמו תמיד יעזרו לכם להפציץ במבחני המיון .

רוצים לדעת עוד על השינויים הצפויים ? לחצו כאן 

יש לכם שאלות נוספות ? תכתבו לנו או בווטסאפ

יום המא”ה

מה זה יום המא"ה?

יום המא”ה (ראשי תיבות של: מיון איתור והתאמה) הוא יום מיון צבאי שנועד לבנות בלבד. התהליך מתחיל עוד בכיתה י”א ונמשך עד אמצע כיתה י”ב, בהתאם למחזור הגיוס, ומתבצע כמה חודשים לאחר השלמת ההליכים והתחנות בצו הראשון.

במהלך יום המא”ה צה”ל בוחן אתכן במספר תחנות, ולומד על הכישורים והיכולות שלכם בתחומים שונים; זאת במטרה להתאים לכם שיבוץ לתפקידים התואמים את יכולותיכם, וכן כדי שתוכלו לשרת שירות צבאי משמעותי.

10 תחומים עליהם תבחנו ביום המא"ה:

מהלך היום מנוהל על ידי מדריכים אשר עברו הדרכות רבות והם בעלי ניסיון בתחום. מטרתם לבחון אתכן ולקבל מידע על אופי הפעילות שלכן, התמודדות במצבי לחץ ועוד.

מי מקבלת זימון ליום המא"ה?

זימון ליום המא”ה מגיע כמה חודשים לאחר סיום הצו הראשון. הזימון נשלח אך ורק לבנות אשר הפרופיל שלהן הינו 45 ומעלה, ובנוסף גם קיבלו ציון 6 במבחן סימול עברית בתחנת אימות הנתונים.

עם סיום הצו הראשון ולאחר עיבוד הנתונים, הצבא ישלח אליכן בדואר זימון אודות מועד היום הרלוונטי. בנוסף תקבלו מסרון SMS עם הפרטים, וייפתח לכם מידע נוסף על היום באזור האישי באתר “מתגייסים“.

למה חשוב להגיע ליום הזה?

חשיבותו של היום הזה גדולה, מכיוון שמטרתו לעזור לצבא להכיר אתכן ואת היכולות שלכן במגוון תחומים שונים. יכולות אלו באות לידי ביטוי במבחנים שונים בתחנות מגוונות במהלך היום, ובכך ניתן לראות את מידת ההתאמה של כל אחת ואחת מכן לתפקידים האפשריים. זאת, כמובן, תוך הסתמכות על הנתונים הראשוניים שלכן מהצו הראשון.
אי הגעה ליום המא”ה מבטל עבורך את ההזדמנות להשפיע על יכולת הבחירה שלך, ו”להשמיע את קולך” בפני הצבא. משמעות הדבר היא שהצבא בוחר לשבץ אותך לתפקידים במערכת, אך ורק לפי הנתונים האישיים הראשונים שלך שהתקבלו בסיום הצו הראשון, וזאת בהתאם לצורכי הצבא.

זכרו – אי הגעה משמעותה שהצבא אינו פותח בפניכן אפשרות למלא מנילה (שאלון העדפות)

איך דוחים את הזימון במידה ויש בעיה?

מה עושים ביום המיון, האיתור וההתאמה?

בתחילת היום תחולקו למספר קבוצות, עם בנות נוספות שאינכן מכירות. בשלב זה חשוב להבין שכל אחת מכן נמדדת בצורה אישית, ולא במידת ההצלחה של הקבוצה!
במהלך היום תבצעו מבחנים שמטרתם להכיר אתכן טוב יותר, ולתת לצה”ל הערכה של הכישורים השונים שלכן. בין היתר תעברו מבחנים במחשב, סימולציות אישיות, תחנות פעילות המשלבות תרגילים פיזיים פשוטים יחסית, תחנות דיון קבוצתי ותחנת הרצאה.

מהם הציונים ביום המא"ה?

ציוני יום המא”ה ניתנים בסולם מ -1 (הציון הנמוך ביותר) ועד 5 (הציון הגבוה ביותר) בכל קטגוריה. הציונים הללו הם ציונים משוקללים, ולכן קבלת ציון 5 בכל אחד מהתחומים הוא משהו שכמעט אינו בר השגה.
הסיבה המרכזית לכך היא שהציונים נמדדים ביחס אינדיבידואלי (אישי), כל אחת לעצמה. לדוגמה – נופר הפגינה יכולות ברמה טובה בתחום ההדרכה, המזכה אותה בציון 5, אך קיבלה ציון נמוך במעט (4) משום שבמבחן אחר כמו יכולות טכניות, הרשימה עם יכולות ברמה גבוהה יותר, דבר שזיכה אותה בציון גבוה של 5.

מה קורה ביום שאחרי?

לרוב עובר שבוע עד שמגיעות תוצאות יום המא”ה, והן יופיעו אצלכן באתר מתגייסים באזור האישי. על פי התוצאות שיתקבלו והנתונים האישיים שלכן, הצבא יכין וישלח לכן שאלון העדפות (מנילה) לתפקידים שאליהם הצבא חושב שתוכלו להתאים ולהשתבץ. כל שעליכן לעשות מרגע קבלת השאלון (תישלח הודעת SMS והשאלון ייפתח למילוי באתר באזור האישי), הוא להיכנס ולמלא אותו בהקדם.

ערעור על ציונים מיום המא"ה

במידה ואינכן מרוצות מהתוצאות לאחר קבלת הציונים מיום המא”ה, ניתן להגיש ערעור על ציון מאחת או יותר תחנות שעברתן. בקשת הערעור צריכה להכיל:

  • מכתב מפורט המסביר את פרטי הבקשה והסיבה לערעור.
  • המלצה מגורם סמכותי בכיר המכיר אתכן. עליו למלא “המלצת סמכות על ערעור ליום המא”ה” המופיע באתר (ניתן למצוא אותו על ידי הקלדת שמו בקטגורית החיפוש). מטרת מילוי טופס זה הינו הכרה של הצבא ביכולותיך במסגרת אליה את משתייכת.
  • הוספת מסמכים רלוונטים העשויים לתמוך בבקשתך.

לאחר שליחת הערעור, גורמים המוסמכים לכך ייבחנו את הבקשה. במידה ובקשתך תאושר, ייקבע מועד בו תבצעי את המבחנים בשנית (אך ורק את המבחנים עליהם התקבל הערעור). הציון הנקבע הינו הציון האחרון ולא הציון הגבוה יותר.

מה צריך להביא ליום מיון איתור והתאמה?

יום המא"ה
תעודה זהות
צו זימון ליום המא”ה
מומלץ להביא אוכל ובקבוק מים

איפה מתבצע יום המא"ה?

יום המא”ה הוא יום ארוך, במהלכו עוברים מספר תחנות. בשל מספר רב של בנות המבצעות את יום המיון, האיתור וההתאמה, צה”ל נערך לבצע את המבחנים בכמה מוקדים שונים ברחבי הארץ, בהתאם לאזור מגוריכן. להלן מרכזי האבחון בהם מתבצע יום המיון:
תל אביב – רחוב תבואת הארץ 3
באר שבע – דרך השלום 18
חיפה – האשלג 3 (המכללה למנהל, קומה 2)
ירושלים – רחוב שטראוס 24
אילת
*מרכזי האבחון נמצאים במבנים של “אדם מילוא”

הערות חשובות שכדאי לדעת ולזכור:

יום המא"ה
אסור לאחר לתחילת יום המאה! במידה ותגיעו באיחור, ייאלצו לקבוע לכן מועד חדש ותישלחו חזרה הביתה
יום המאה הוא יום חד פעמי! חשיבותו משמעותית עבורך, ולכן חשוב מאוד להתייצב במועד שנקבע בצו הזימון

לפני היום המיועד ניתן למצוא מידע נוסף באזור האישי באתר “מתגייסים”

מומלץ להגיע עם אוכל ומים (מדובר ביום ארוך של כ-7 שעות)
התייצבות ליום המא”ה לא מבטלת אפשרות להתמיין ללוחמה, לתפקידים קרביים ולגיבושים
בסיום היום, השלב הבא שייפתח בפניכן יהיה מילוי שאלון העדפות באזור האישי באתר “מתגייסים”
לקורס הכנה לצו ראשון