10 טיפים ליום המא”ה

1. תשנו טוב

יום המא”ה הוא יום חשוב מאוד, קריטי ומשמעותי להמשך תהליך השיבוץ שלכן בצה”ל בתפקידים השונים – בדומה לתהליך הצו הראשון. על מנת להגיע בשיא שלכן ולבצע את כל התחנות על הצד הטוב ביותר, מומלץ לישון לילה לפני לפחות 7 – 8 שעות (ללכת לישון מוקדם) כדי להגיע רעננים וחדים.

2. אכלו ארוחת בוקר

רצוי מאוד לאכול ארוחת בוקר מזינה בתחילת היום על מנת לקבל אנרגיה. בנוסף מומלץ להביא איתכן ליום המיון סנדוויץ’, בקבוק מים ופרי בשביל לקבל תמריץ במהלך היום.

3. בדקו דרכי הגעה

מכיוון שיום המא”ה הוא יום משמעותי וארוך מאוד (כ -7 שעות), יש חובת התייצבות בשעה 08:30 בבוקר במכון “אדם מילוא”, בהתחשב במקום מגוריכן. כל איחור שלכן לתחילת היום עלול לגרור את דחיית היום למועד אחר, ובכך לדחות את המשך הליכי המיון שלכן לצבא.

בדקו את דרכי הגעתכן אל מכוני המיון וזמני הגעה, בהתאם לשעות הבוקר. מומלץ להכין את עצמכן להגיע בשעה 08:00 על מנת למנוע עיכובים לא צפויים.

טיפים ליום המאה4. התכוננו היטב

בשביל להגיע ליום בצורה המוצלחת ביותר, רצוי ואף מומלץ להתכונן ולקרוא מידע אודות יום המא”ה והתחנות שעוברים ביום (לדוגמא בתחנת הדרכה – רצוי להגיע מוכנים עם נושא מוכר שעליו תוכלו לדבר ולהרצות במשך 5 דקות, ולהוסיף עוד פעילות קצרה שנמשכת גם כמה דקות ויש לה קשר לנושא; או לחילופין להתכונן ולשפר את יכולת הדיבור מול קהל, כשמדברים מול ההורים או חברים על נושא כהכנה מקדימה ליום).

מומלץ לחשוב על נושא שאתן מתחברות אליו ומעניין אתכן. זאת הדרך הטובה ביותר לפתח נושא שעליו תוכלו להרצות בצורה טובה ומעניינת.

5. התלבשו בהתאם

אחת התחנות ביום המא”ה נקראת תחת “שדה”, שם תאלצו לזחול ולבצע אקט פיזי קצר ולא מסובך. חל איסור על הגעה עם כפכפים בביצוע התחנה הזאת, ולכן מומלץ להגיע בלבוש נוח וספורטיבי עם נעליים סגורות.

6. השקיעו בכל התחנות

חשוב להשקיע מאמץ בכל התחנות ביום הזה, גם אם אתן חושבות שתחנה מסוימת באה לבחון תפקידים ספציפיים שאתן לא מעוניינות בהן.

זו טעות! בכל תחנה נבחן מגוון רחב של כישורים ויכולות, כך שהתפקיד אליו תשובצו יתאים ככל האפשר ליכולות שלכן.

7. תיהנו מהיום, הוא חווייתי

עם כל האירוניה שבדבר, יום המא”ה אומנם מאוד חשוב לעתידכן הצבאי ולתפקיד אליו תשובצו, ועם זאת הוא גם יום חווייתי, מאתגר ומהנה. לכן כדאי להגיע באווירה חברתית טובה ולהשאיר את הלחץ בבית.

8. היו מי שאתן

הסגל שבוחן אתכן במהלך היום מאוד מיומן ומקצועי, וכן עושה ימים כאלה בתדירות גבוהה. אם תנסו להרשים את הבוחנים בהצגת דמות שלא תואמת את האופי והיכולות שלכן. הם יאבחנו זאת מהר מאוד וציונכן יכול להיפגע!

9. המיונים הם אישיים

מאוד קל להתבלבל בתחילת היום, ולחשוב שהמטרה היא שהקבוצה שאליה צורפתן בתחילת היום צריכה לנצח. המיונים נעשים בקבוצות כדי שיהיה מענה הולם של אנשי מקצוע שיוכלו לבחון אתכן בצורה ראויה. כל התחנות וכל המבחנים אותם תעברו הם אישיים! הקשר שלכן עם הקבוצה לא נמדד מחוץ לתחנת ולא מקבלים ציון על כך.

10. הכירו את חברות הקבוצה

בתחילת היום יחלקו אתכן לקבוצות של בנות, ויוודאו שאינכן מכירות אף אחת. במהלך שאר היום תעברו את כל התחנות כקבוצה אחת מגובשת (למרות שהמבחנים הם אישיים). מומלץ להכיר את בנות הנוספות בקבוצה ולהתחבר אליהן, משום שהיכרות תעלה את הביטחון שלכן בהמשך התחנות (יותר פשוט להרצות בפני אנשים שאתן מכירות, מאשר קבוצה שאתן פוגשות פעם ראשונה בחייכן ומעולם לא דיברתן). בנוסף אולי תזכו להכיר חברות טובות להמשך.