הכנה לצו ראשון

להתקבל לתפקיד איכותי בצה"ל

הכנה לצו ראשון

להתקבל לתפקיד איכותי בצה''ל

אין כמעט מבחנים שכל כך משפיעים על העתיד שלכם כמו הצו ראשון. ואין מועד ב'

מידת ההצלחה שלכם בצו ראשון תכריע כיצד יראה השירות שלכם בצה"ל.
ציוני קב"א ודפ"ר גבוהים יאפשרו לכם לשרת בתפקידים הכי מעניינים, מאתגרים ומבוקשים בצה"ל אשר עשויים גם לשמש לכם כקרש קפיצה לחיים האזרחיים.
ואולי לא פחות חשוב, לשרת עם אנשים איכותיים.

ציוני המינימום ה"רשמיים" הנדרשים כדי להתקבל לתפקידי פיקוד בצה"ל הינם דפ"ר 60 וקב"א 52. אך אם תשאלו מאבחנות פסיכוטכניות/ בוגרי מערך האבחון של צה"ל, תגלו שבמציאות, כדי להתקבל ליחידות הקרביות המובחרות, קורס טיס, קורס חובלים, יחידות המחשוב והמודיעין המבוקשות וכו', הציון הנדרש הוא באיזור הדפ"ר 80 ומעלה (ולא 60 ומעלה כמו שמצוין באתרים רבים) וקב"א 53 ומעלה. על פי ההערכות, 7%-9% בלבד מהמלשב"ים הנבחנים, עוברים את הרף הזה.

כמו לכל מבחן חשוב, במיוחד כמו הצו ראשון, כדאי לבוא כמה שיותר מוכנים. פשוט אין הזדמנות שניה. זה קשה, אפילו מקומם, אך זו המציאות.

החדשות הטובות הן שבעזרת הכנה נכונה ליום המיון הלא פשוט הזה, אפשר למקסם תוצאות באופן דרמטי וממש "להפציץ" בציוני הדפ"ר בפרט (המבחן הפסיכוטכני) וקב"א בכלל.

אז מה זו "הכנה נכונה"?

ראשית, כדי להבין איך מתכוננים, חשוב להבין לאילו מבחנים בכלל אנחנו מתכוננים. אחד המבחנים החשובים ביום הזה הוא מבחן הדפ"ר כמובן – דירוג פסיכוטכני ראשוני.
מבחנים פסיכוטכניים משמשים ככלי המודד את היכולות הקוגניטיביות של הנבחן – יכולת חשיבה לוגית, תפיסה, דמיון, הבחנה בין עיקר לטפל,התמודדות עם משימות חדשות ולא מוכרות, הסקת מסקנות, יכולת סיווג ותכנון וכמובן, חשיבה ותפקוד תחת לחץ.

האם מבחן פסיכוטכני דומה למבחנים ה"רגילים" בבית הספר ? לא ממש.

בבית הספר, אנחנו לומדים נושא מאד ספציפי ואז נבחנים עליו. למעשה, אין הרבה חפיפה בין מה שאנחנו לומדים בבית הספר או התאמה בין מידת ההצלחה בלימודים, לבין הצלחה בצו ראשון.
יש לא מעט מלשב"ים שלא ממש "מצטיינים" בלימודים, אך מצליחים להגיע לציוני קב"א ודפ"ר מאוד גבוהים. חשוב להבין שהידע הנדרש מבית הספר כדי להצליח במבחן הדפ"ר נרכש פחות או יותר עד כיתה ח', לחלק המילולי והכמותי.
האם יכולות קוגניטיביות בכלל ניתנות לשיפור? האם ניתן לשפר ביצועים במבחן הדפ"ר? בוודאי!
למידה, הכנה ותרגול של כל אחת מיכולות אלה יוצרים שינוי ממשי. כיום, מאוד נהוג בכל העולם, להתכונן למבחני מיון והשמה פסיכוטכניים כתנאי קבלה לארגונים, חברות, מסלולי לימוד ועוד. אלו מבחנים פסיכוטכניים הדומים במהותם למבחני הצו ראשון. גם בארץ אנחנו מכירים את הבחינה הפסיכומטרית, מבחן GMAT ועוד.
על אחת כמה וכמה, אין שום סיבה לא להתכונן לצו ראשון.

אז כיצד הקורס שלנו מכין אותך לצו הראשון?

אז נתחיל עם מבחן הדפ"ר – הקורס שלנו בנוי ומתוכנן לשפר את הביצועים של כל תלמיד בשני פרמטרים עיקריים הקריטיים להצלחה במבחן זה:
  1. שיפור הדיוק – מינימום טעויות, כלומר, מקסימום תשובות נכונות 
  2. שיפור מהירות – בחירת התשובות הנכונות במינימום זמן 
כדי "להפציץ" במבחן הדפ"ר, חייבים גם לענות נכון וגם לעשות את זה מהר. המבחן הוא נגד הזמן, מה שמאד משפיע על אופן ההכנה, הלימוד והתרגול.  יש במבחן הדפ"ר עשרות סוגי שאלות בכל התחומים. לכל סוג של שאלה, קיים בקורס שלנו הסבר וידאו קצר וקולע כיצד "לגשת" לשאלה, כלומר, כיצד לפתור אותה במינימום זמן וכמובן לבחור את התשובה הנכונה.
sketch-icons

שלב ראשון

הכנה ממוקדת למבחן פסיכוטכני

sketch-icons

שלב שני

היכרות עם כל סוגי השאלות

sketch-icons

שלב שלישי

לימוד הטקטיקה כיצד לענות נכון ומהר על כל סוג של שאלה

sketch-icons

שלב רביעי

תרגול ומשוב

הכנה למבחן פסיכוטכני

כאשר אנו רוצים להתכונן לבחינה פסיכוטכנית, כמו הדפ"ר, אנחנו חייבים "להחליף דיסקט" . בעיקר בשאלות של החלק הכמותי בבחינה. 

אנחנו כל כך מורגלים לשיטות של בית הספר והן לא תמיד עובדות או גרוע מכך, הן מעכבות ומבלבלות אותנו. 

בבית הספר, אנחנו גם מורגלים לבצע חישובים על נייר או בעזרת מחשבון. 

במבחן הדפ"ר אסור להכניס מחשבון וניתן להשתמש בנייר לצורך חישובים ושאר קשקושים.  אנו דוגלים בגישה של מינימום שימוש בנייר החישוב. 

יש נטייה לרוב הנבחנים "לרוץ" לנייר החישוב, זו גישה לא נכונה ובזבוז זמן מוחלט. בקורס אנו מלמדים איך ומתי בדיוק יש להשתמש בנייר החישוב. 

על כן, החלק ההתחלתי של הקורס נועד להכין אותנו לבצע חישובים פשוטים בראש באופן מהיר וקל ולחסוך זמן יקר.

היכרות עם כל סוגי השאלות

יש במבחן הדפ"ר למעלה מ 25 סוגי שאלות. כדאי מאד לכל נבחן להכיר היטב את כל הסוגים ולא להיות מופתעים מאף שאלה שבה יתקל במבחן. המשפט המפורסם "מודיעין טוב שווה לחצי ניצחון" תקף גם פה. 

כל סוגי השאלות מוסברות בסרטוני ההדרכה והמדריכים הכתובים וכמובן בתרגולים.

לימוד הטקטיקה הנכונה לכל סוג של שאלה

לכל סוג של שאלה במבחן הדפ"ר, ולא משנה אם זו שאלה כמותית, צורנית או מילולית, בד"כ יהיו מספר דרכים להגיע לפתרון הנכון. יחד עם זאת, תמיד תהיה דרך אחת יותר קלה ומהירה מהשאר.
בנוסף, כמו בכל מבחן פסיכוטכני, גם בדפ"ר, יש לא מעט "מוקשים" שתולים אשר מטרתם היא לאתגר חשיבה, להסיח את דעתו של הנבחן, לגרום לנבחן להתבלבל, לבזבז זמן יקר, להטיל ספק לגבי בחירת התשובה הנכונה או במילים אחרות – לשחק לרעתו של הנבחן.
הקורס מחולק למודולים נפרדים לכל סוג של שאלה, כאשר בכל מודול, יש סרטון קצר וקולע המציג את השאלות , הטקטיקה הספציפית לכל סוג של שאלה וכמובן – ממה להיזהר, לשים לב ולא להיכשל.  לחובבי המדריכים הכתובים, אל דאגה, יש גם מדריך כתוב לצפייה/הורדה.

תרגול ומשוב

התרגול הינו קריטי להצלחה. בקורס שלנו, ישנן שאלות תרגול בכל מודול וכמובן מבחני סימולציה מלאים.

בכל מודול ישנה בחינה על זמן, עם שאלות תרגול מאותו סוג. בסוף כל בחינה, ניתן לראות את התוצאה הכללית, את התשובות שנבחרו ואת ההסבר לפתרון, אשר מבוסס על יישום השיטה שנלמדה. 

מבחני סימולציה מלאים – בחלק האחרון של ההכנה למבחן הדפ"ר,  ישנם מבחני סימולציה מלאים אשר חשוב לבצע גם אותם, גם כדי לתרגל את השאלות וגם לתרגל "על רטוב" את כל הסיטואציה, עם מבחן זהה בהיקפו ובזמן, למבחן הדפ"ר האמיתי. 

ניטרול חרדת בחינות

כל נבחן, באופן טבעי, חווה לחץ בעוצמה כזו או אחרת. הלחץ הזה פועל לרעתינו במהלך כל היום ובמבחן הדפ"ר בפרט. הוא גורם לנו להתבלבל, להעלות ספקות בתשובות שבחרנו, לחזור על שאלות, לחשב שוב, לבדוק את עצמנו ולבזבז זמן. על זה תוסיפו מבחן פסיכוטכני שנמשך כשעתיים עם 125 שאלות ב 5 פרקים.
דמיינו לעצמכם מלש"ב המגיע לצו ראשון ללא הכנה רצינית. למעשה הוא נתקל לראשונה ברוב השאלות ובשעון שרץ קדימה.
תסמכו עלינו, אתם לא רוצים להגיע ככה לצו ראשון.
דמיינו עכשיו את עצמכם כאשר כשאתם מגיעים לצו ראשון, כל השאלות מוכרות לכם, יש לכם אסטרטגיה, אתם יודעים ומתורגלים כיצד לנהל נכון את הזמן, אתם כבר יודעים איך לגשת לכל סוג של שאלה, אתם כבר מכירים את כל ה"מוקשים" ומזהים אותם מקילומטר, אתם מתורגלים לבצע חישובים פשוטים בראש ולא ממהרים להשתמש בנייר החישוב על כל שטות שצריך לחשב, יש לכם יותר ביטחון עצמי, כבר תירגלתם עם שעון מבחני סימולציה מלאים על המחשב, בדיוק כמו במבחן האמיתי, אתם עוברים את הראיון האישי בהצלחה כי באתם מוכנים ובטוחים.
באתם לתת עבודה ואתם לא מתרגשים יותר מדי. אתם באים "להפציץ" בציונים וללכת הביתה מרוצים, כאשר כל האופציות שרציתם עכשיו נפתחות בפניכם.
הקורס שלנו הוא למעשה מסלול הדרכה ותרגול, אשר תוכנן בדקדקנות ונבנה בעמל רב על ידי צוות המכיר היטב את מבחן הדפ"ר ואת האופן אשר בו מתבצע הראיון האישי, במטרה להביא אתכם לצו ראשון מוכנים, מתורגלים ומיומנים כאשר אתם חווים מינימום לחץ וחרדה.

מבנה הקורס

ראשית, חשוב לציין שהקורס כולו מבוסס וידאו.  למידה באמצעות וידאו היא משמעותית יותר אפקטיבית, מהירה ואפילו יותר מהנה. כך שבכל מודול, תמצאו סרטון וידאו, מדריך כתוב (למי שזה יותר נוח לו) ושאלות תרגול: הכנה למבחן הדפ"ר
sketch-icons

החלק הכמותי

מודול הכנה למבחן פסיכוטכני – הסרת חלודה, "גמילה" משימוש בנייר חישוב מודול בעיות אחוזים מודול בעיות דרך ותנועה מודול בעיות הספק מודול בעיות יחס מודול שאלות ממוצעים
sketch-icons

החלק המילולי

מודול הבנת הנקרא מודול הבנת הוראות מודול אנלוגיות
sketch-icons

סימולציות מבחן דפ''ר 

מבחני סימולציה באורך מלא על זמן
sketch-icons

החלק הצורני 

מודול תבניות צורניות מקבץ צורות 1 מקבץ צורות 2
sketch-icons

סימול עברית 

הסבר על אימות נתונים מילים נפוצות מבחן סימולציה
sketch-icons

הכנה לראיון אישי 

הסבר כללי על הראיון האישי מהן הפעולות שכדאי מאוד לבצע, לפני שמגיעים לראיון האישי כיצד מתנהגים מהלך הראיון האישי

מי אנחנו?

פרפטרמינל הוראה בע"מ עוסקת בהכנה למבחני מיון פסיכוטכניים בזירה הבינ"ל משנת 2014, עם ניסיון של מצטבר של למעלה מ 40 קורסי הכנה למבחני מיון בכל העולם ועשרות אלפי תלמידים מרוצים בכל העולם שעברו בעזרת הקורסים שלנו מבחני מיון והשמה מהמאתגרים שיש, כתנאי קבלה לחברות המובילות בעולם, כגון Amazon , Facebook ועוד.

אנחנו מצטיינים בבניית קורסים מקוונים אשר כל מטרתם היא להכין אנשים למבחנים פסיכוטכניים ומבחני אישיות שונים.

יש לנו מערכת למידה (לומדה) מתקדמת אשר מאפשרת ביצוע תרגול וקבלת משוב מיידי, כולל מעבר על השאלות שנענו עם הסבר מדוייק למציאת הפתרון.

כאשר בנינו את הקורס פזצטא הכנה לצו ראשון, רתמנו לטובת הפרויקט שלוש מאבחנות מנוסות אשר מכירות את כל הליך המיון בצה"ל על בוריו – סוגי השאלות המופיעות במבחן הדפ"ר, ה"מלכודות" שתמיד חוזרות על עצמן במבחן, אופן ביצוע וניהול הראיון האישי החשוב ועוד.

אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהחומר הנלמד בקורס עדכני ומתעדכן באופן שוטף, האופן שהחומר הנלמד מועבר הוא המהיר והיעיל ביותר באמצעות סרטוני וידאו ומבחני הסימולציה בקורס מדמים את המבחן דפ"ר שתעשו ביום הצו ראשון.

כמו כן, המדריך הכנה לראיון האישי יכין אתכם מבעוד מועד (כדאי ליישם את כל ההמלצות והטיפים כמה שיותר לפני הצו ראשון) ולמעשה מייתר כל "שיעור פרטי" שכל מיני אתרים שונים מנסים למכור וללא שום ערך אמיתי.

מוזמנים לבקר באתרינו הבינ"ל להתרשמות – www.prepterminal.com | www.wonderlictestprep.com הצוות שלנו מורכב ממורים לפסיכומטרי ו GMAT וכותבי מבחנים (Psychometricians)
sketch-icons

יצירת קשר

חשוב שתדעו, אתם לא לבד. אנחנו כאן לכל עניין, שאלה או התייעצות.

אתם מוזמנים לשלוח מייל ל info@pazatsta.co.il ואנחנו מבטיחים לחזור תוך 24 שעות במייל (או 48 שעות במהלך סופ"שים וחגים)

שאלות נפוצות:

גם אם נזכרתם קצת מאוחר להתכונן, לא נורא. יש הרבה מה לעשות בזמן מאוד קצר. למרות שעדיף להתכונן מספר שבועות לפחות לפני הצו ראשון, ניתן ללמוד את הקורס במהירות יחסית ,שכן החלק הלימודי הינו בוידאו, מה שמאפשר למידה מאד מהירה. גם באמצעות למידת הקורס שלנו ותרגול של 2-3 ימים, ניתן להגיע לרמת מוכנות מאוד גבוהה, אם כי שוב, מומלץ ללמוד ולתרגל באופן שליו ורגוע מספר שבועות לפחות לפני הצו הראשון.

הקורס כולו מקוון, מיד לאחר הרכישה אפשר להתחיל ללמוד ולתרגל

כן, בהחלט ניתן ללמוד ולתרגל מהנייד. מערכת הלימוד מתאימה לכל גודל של מסך. יחד עם זאת, אנו ממליצים ללמוד ולתרגל מול מחשב שולחני/נייד, ללא היסחי דעת ובתשומת לב מלאה כדי למקסם את "ספיגת החומר" וגם כדי לדמות ככל הניתן את הסיטואציה ביום המבחן עצמו.

קורס הכנה לצו ראשון

sketch-icons

100% למידה מהירה וקלה

sketch-icons

תרגול בוידאו ו online

sketch-icons

הכנה למבחן הפסיכוטכני (דפ''ר)

sketch-icons

כולל הכנה לראיון אישי

sketch-icons

כולל מבחני סימולציה מלאים

sketch-icons

הקורס נכתב ע''י מומחי אבחון