שלב אימות נתונים

שלב אימות הנתונים הוא השלב הראשון בצו ראשון, מתוך ארבע תחנות! שאר התחנות שעוברים הן: בדיקה רפואית, מבחני דפ”ר וראיון אישי.  בעבר היה זה חלק משמעותי אותו עוברים בלשכת הגיוס דרך שיחה עם מאבחנת פסיכוטכנית, אך בעקבות שינויים גדולים שנעשו במבנה הצו הראשון, התחנה עברה להיות כמעט כולה שאלון ידני במחשב שצריך למלא מהבית לפני ההגעה לצו הראשון הפיזי. 

השאלון נמצא באזור האישי באתר מתגייסים, מיועד לתלמידי כיתה י”א שעדיין לא עברו הליכי צו ראשון בלשכה, ותפקידו בתחנה לוודא מהם הנתונים האישיים שלכם עוד לפני ההגעה ללשכת הגיוס. הוא כולל חמישה חלקים – פרטים אישיים, פרטים משפחתיים, מידע על הלימודים, אמצעי תקשורת ושאלון פיזיולוגי. חלק מהדברים תצטרכו לאשר ואת חלקם למלא לחלוטין. 

מידע מפורט על חמשת החלקים של השאלון: 

שלב 1 – פרטים אישיים: שם מלא, דת, אזרחות, תאריך לידה, תאריך עלייה (במידה ויש). 

שלב 2 – פרטים משפחתיים: שמות ההורים, מידע על האחים והאחיות ולאמת תעודות זהות של ההורים. 

שלב 3 – אמצעי תקשורת: מספרי טלפונים שלכם ושל ההורים, כתובת, כתובת למשלוח דואר, שאלות מסוימות על דברים שונים בבית שנועדו להכיר יותר טוב את מצב המלש”בים. 

שלב 4 – מידע על הלימודים: בתי הספר\ הישיבות בהם למדתם במהלך החיים, מקצועות בגרות, מגמות שמרחיבים, מספר יחידות וכו’. 

שלב 5 – שאלון פיזיולוגי: 15 שאלות אמריקאיות על מצבכם הבריאותי והפיזי. 

הנתונים הנקבעים במעמד הצו הראשון (ולאחריו גם ביום המא”ה) הם חשובים מאוד ויקבעו חלק משמעותי מהעתיד הקרוב שלכם – מה תעשו בתפקידכם הצבאי! לכן חשוב מאוד לקחת את הימים האלה ברצינות ולהתכונן אליהם בצורה הכי טובה!

נקודות חשובות: 

  • השאלון נסגר 5 ימים לפני תאריך הצו הראשון ואח”כ לא ניתן למלא או לערוך אותו שוב. עד אז ניתן להיכנס ולצאת ממנו כמה שתרצו (שימו לב לשמור את מה שכבר מילאתם!!!) 
  • בסיום המענה על השאלון – תקבלו מס’ אסמכתא שישמש לבירורים לגביו. 
  • אם שיניתם את תאריך הצו, גם תאריך סיום מילוי השאלון ישתנה בהתאם (וגם מועד הפתיחה שלו). 
  • לכתוב אך ורק פרטים נכונים ואמיתיים. מסירת מידע שגוי מהווה עבירה על חוקי המדינה. 
  • השאלון מיועד לתלמידי כיתה י”א ומעלה. אם את בכיתה י’ – השאלון ייסגר אוטומטית וייפתח מחדש שנה לאחר מכן. 
  • חשוב למלא את השאלון רק כשאתם מרוכזים ויכולים לענות ברצינות וכמו שצריך. הנתונים הללו חשובים עבור הציונים שתקבלו בצו הראשון וכדאי מאוד שהם יתחשבו בצורה מדויקת. 
  • אם יש לכם התאמות במבחנים בבי”ס – אין הדבר שתקבלו את אותן התאמות גם בצו הראשון, אבל חשוב מאוד לשלוח בזמן את כל המסמכים שמעידים על קשב וריכוז וכל התאמה נוספת שיש לך! רק ככה יוכלו להתאים לך את הדברים שמגיעים לך במבחני הדפ”ר.

 

רוצים להגיע מוכנים ולהפציץ בציון הדפ”ר?
לחצו כאן והירשמו עכשיו

רוצים שאחד המדריכים שלנו ילמד אתכם אישית? לחצו כאן והירשמו עכשיו